Přeskočit na obsah

Kurzy psaní

Píšete rádi, cítíte vnitřní přetlak myšlenek, emocí a zážitků, ale nevíte dost dobře, jak na to? Máte už v šuplíku nějaké pokusy a chcete je přednést vstřícně naladěným lidem? Nebo si chcete jen vytříbit styl pro všední praktické účely?

Od roku 2013 učím podle vlastních osnov dílny tvůrčího psaní. Jsou vhodné pro úplné začátečníky, kteří se v nich osmělí a začnou projevovat svoji kreativitu, a zároveň zvládnou základy stylistiky a literárního řemesla.

Dílny jsou interaktivní, povídání o teorii se v nich střídá s psaním krátkých textů, které si hned na místě čteme. Počet účastníků každé dílny je maximálně 10, takže se každý z vás dostane ke slovu a pořádně se procvičí.

Typy kurzů

Základní

Buď intenzivní jednodenní (8 hodin výuky) nebo víkendový (10 hodin výuky rozložených do dvou dnů).

Probereme psaní základních útvarů jako je zpráva, fejeton, črta nebo povídka.

Publicistika

Podrobněji probereme psaní pro noviny a časopisy, se zaměřením na publicistické formy, od čtenářského dopisu přes komentáře po glosy, fejetony a eseje.

Próza

Budeme se hlouběji věnovat psaní povídek, otázkám kolem jejich stavby, zápletkám, dialogům, pointám, způsobům ozvláštnění textu. 

Povíme si něco i o delších prozaických útvarech, jako je novela a román.

Jak kurz uspořádat?

V současnosti termíny kurzů sama nevypisuji, proto prosím zorganizujte skupinku zájemců, kontaktujte mě a domluvíme se na přesnějším obsahu a rozsahu kurzu, a také na termínu a místě konání.

Můj honorář je 800 Kč/h kurzu, bez ohledu na počet účastníků (ten se ale musí pohybovat mezi 3-10).

Individuální konzultace

Máte už nějaké texty a zajímá vás jejich hodnocení a návrhy, jak je vylepšit a kde je uplatnit?

Pošlete mi svá díla a já si je prohlédnu a napíšu vám, zda podle mě potřebují redakční úpravy, nebo zda mám nějaké koncepční připomínky. Množství mé práce se totiž může u jednotlivých autorů a textů velmi lišit.

Předem vám navrhnu, jaký byste mi zaplatili honorář, a když budete souhlasit, pošlu vám lektorský posudek a případně i konkrétní návrhy úprav včetně korektur pravopisu.

Cena za tuto službu je 500 Kč za hodinu lektorování, ale pokud mi text bude připadat hodně dobrý a připomínek a rad budu mít jen málo, pošlu vám je zdarma.

Zajímají Vás mé práce?

Mou bibliografii a ukázky tvorby najdete na stránce O mně